سنگ اسلب - صنایع سنگ آبادیس
تهران - جاده قدیم قم - خیابان شهر سنگ- خیابان ششم گل لاله - پلاک 16
021-55202955

سنگ اسلب

سنگ اسلب

 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید از «سنگ» می توانید به عنوان یک تکه هنری در محل زندگی و یا کار خود استفاده کنید! سنگ اسلب به سنگ برزگ با ضخامت زیاد ( حدود 2 سانتی متر) گفته می شود که از سنگ خام ( سنگ کوپ) بدست می آید و سپس فرآیندهای مختلف پردازش را طی می کند و در پایان به شکل یک تکه سنگ زیبا که بیشتر جنبه تزیینی و هنری دارد به دست خریداران می رسد.

وجود این سنگ در محیط می تواند شکوه و عظمت را تداعی کند. همچنین، یکی از ویژگی هایی که سبب شده است استفاده از این سنگ مورد توجه قرار گیرد عمق دار شدن فضا پس از استفاده از این سنگ است. این امر سبب می شود محیط زیباتر و حتی خاص تر به نظر بیاید! بسیاری از کارشناسان طراحی بر این عقیده هستند که شما با انتخاب این سنگ می توانید زیبایی و شکوه را با یکدیگر ادغام کنید و فضای منحصر به فرد خود را خلق کنید.

تاریخچه سنگ اسلب

 

نگاهی به مطالعات باستان شناسی نشان می دهد که انسانها از دیرباز از این نوع سنگ در فضای اطراف خود استفاده می کردند. یافته های بدست آمده از مصر باستان حاکی از آن هستند که این نوع سنگ ها در قسمت های مختلف مقبره ها مورد استفاده قرار می گرفتند تا جلال و شکوه پادشاهی را در فضا جاری کنند! شاید استفاده از این نوع سنگ در ژن های ما انسانهاست که هنوز از این سنگ برای حفظ شکوه و زیبایی محیط استفاده می کنیم!

معنی سنگ اسلب

 

اسلب (Slab) واژه ای انگلیسی است که برای توصیف این سنگ به کار می رود و معنای آن در زبان انگلیسی «تکه سنگی بزرگ و ضخیم» است. در نتیجه، می توانیم بگوییم این کلمه تمام ویژگی های این سنگ را توصیف می کند و به همین دلیل استفاده از آن متداول شده است!

سنگ اسلب یا تابلو سنگی!

 

طرح های ابر و بادی که در این سنگ ها به کار رفته اند، بسیار خیره کنند هستند. وقتی شما با دقت به خطوط و تکسچر سنگ اسلب نگاه می کنید، می توانید پیچ های هنرمندانه خطوط را برای ایجاد نقش بر روی این سنگ ها ببینید و این موضوع بر زیبایی آنها اثر می گذارد. شاید بهتر است بگوییم که این سنگ نوعی تابلوی هنری است که می تواند در فضای های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار گیرد و با طرح های خاص و منحصر به فرد خود فضایی متفاوت و خاص را به وجود بیاورد.

سنگ اسلب در چه فضایی استفاده می شود؟

 

طرح های جذاب و زیبای این نوع سنگ سبب می شوند که در محیط های خاصی مورد استفاده قرار گیرند، از این سنگ می توان در فضاهای زیر استفاده کرد:

 • دیوار و کف لابی
 • پشت تربیون
 • آسانسور
 • نما
 • در محیط آشپزخانه برای کابینت
 • پوشش میز ناهار خوری
 • کف و دیوار
 • مراکز تجاری و لوکس

بسیاری از افراد در مورد سنگ اسلب پشت تلویزیون سوال می پرسند. بهتر است بدانید شما از این سنگ می توانید برای پوشش فضای پشت تلویزیون استفاده کنید. در نتیجه، فضای جداگانه ای برای تلویزیون شما به وجود می آید و این امر می تواند در طراحی داخلی ساختمان بسیار تاثیر گذار باشد.

انواع سنگ اسلب

 

اکنون که شما متوجه شده اید، این سنگ بیشتر یک تکه هنری است که برای زیبا سازی فضا مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که انواع متفاوت این سنگ کدامند! انواع سنگ اسلب به شرح زیر هستند:

 • سنگ اسلب ( سنگی که دارای یک طرح یکپارچه است)
 • سنک بوک مچ ( سنگی که طرح روی آن به صورت دو تایی و قرینه است)
 • سنگ فور مچ ( سنگی که طرح روی آن به صورت چهار تایی و قرینه است)

شما می توانید با توجه به محیط و ترجیحات فردی خود بهترین گزینه را برای زیبا سازی فضا استفاده کنید!

ویژگی های سنگ اسلب

 

سنگ اسلب از جمله سنگ هایی به شمار می رود که استحکام زیادی دارد. به همین دلیل استفاده از آن در محیط های مختلف پیشنهاد می شود. از دیگر ویژگی های این سنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنوع رنگ
 • ایجاد محیطی چشم نواز

خرید و قیمت سنگ اسلب

 

اگر شما نیز جز آن دسته افرادی هستید که به زیبایی محیط اطراف خود اهمیت می دهید و می خواهید این سنگ را بخرید، می توانید به سایت فروش آبادیس مراجعه کنید. مشاوران شرکت آبادیس اطلاعات تکمیلی را در مورد این سنگ در اختیار شما قرار می دهند.