رزین و ساینده سنگ - صنایع سنگ آبادیس
تهران - جاده قدیم قم - خیابان شهر سنگ- خیابان ششم گل لاله - پلاک 16
021-55202955

رزین و ساینده سنگ

رزین و ساینده سنگ

 

سنگ یکی از متریال های پرطرفدار بازار است که کاربردهای زیادی در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان سازی دارد. از سنگ می توان برای طراحی و اجرای نمای بیروی ساختمان ها و یا پوشش کف، راه پله و یا دیوار در بخش داخلی ساختمان ها استفاده کرد. وقتی سنگ از معدن استخراج می شود، وزن بسیار زیادی دارد و هیچ پردازشی بر روی آن انجام نشده است. با این وجود، برای اینکه سنگ در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار گیرد باید تغییراتی پیدا کند. در این فرآیند به رزین و ساینده سنگ نیاز است! این مواد با تغییر ظاهر سنگ ها آنها را به متریال های قابل استفاده در ساختمان ها تبدیل می کنند.

رزین سنگ چیست؟

 

ممکن است در موضوع مرتبط با رزین و ساینده سنگ این سوال برای شما پیش بیاید که رزین سنگ چیست! رزین مایعی شفاف است که بر پایه مواد الکریلیک ساخته شده است و برای پوشش سنگ مورد استفاده قرار می گیرد. این مایع که بر روی سطح سنگ ریخته می شود دارای ویژگی های زیر است:

  • این مایع قابلیت ضد آب بودن را به سنگ می بخشد.
  • این مایع درزهای سنگ را پر می کند.
  • این مایع ماندگاری سنگ را بالا می برد.
  • این مایع سبب می شود سنگ براق شود و جلا پیدا کند.
  • این مایع مقاومت سنگ را در برابر نور خورشید بالا می برد.
  • این مایع سنگ را آب بندی می کند و از ورود چربی، گرد و خاک به درون سنگ جلوگیری می کند.

این مایع به صورت آماده در بازار موجود است که با استفاده از قلم مو و یا پیستوله کم فشار بر روی سطح سنگ کشیده می شود. استفاده از رزین برای پوشش سنگ ها بسیار مهم است. زیرا این مایع طول عمر سنگ را بالا می برد.

ساینده سنگ چیست؟

 

یکی دیگر از مواردی که در بحث مرتبط با رزین و ساینده سنگ مطرح می شود این است که ساینده سنگ چه کارآیی دارد! باید بدانید که سنگ برای اینکه در فضای داخلی و خارجی ساختمان قابل استفاده باشد باید صیقل بخورد. برای اینکار قالب هایی در دستگاهای خاصی قرار داده می شود و سپس این قالب ها سطح سنگ را صیقل می دهند. اگر سنگ صیقل داده نشود، زیبایی آن تحت تاثیر قرار می گیرد. به همین دلیل استفاده از ساینده سنگ با کیفیت برای صیقل دادن سنگ ها اهمیت بسیار زیادی دارد!

خرید و قیمت رزین و ساینده سنگ

 

اگر شما به دنبال مرکز معتبری برای خرید رزین و ساینده سنگ هستید، می توانید به سایت فروش آبادیس مراجعه کنید. مشاوران شرکت آبادیس اطلاعات تکمیلی را در مورد انواع ماستیک، رزین، چسب سنگ، ساینده سنگ فرانکفورتی و اتوی در اختیار شما قرار می دهند.