کوپ سنگ - صنایع سنگ آبادیس
تهران - جاده قدیم قم - خیابان شهر سنگ- خیابان ششم گل لاله - پلاک 16
021-55202955

کوپ سنگ

سنگ کوپ

استخراج سنگ از دل معادن یکی از تجارتهای ویژه در سراسر دنیا به شمار می رود که سالیان زیادی است مورد توجه قرار گرفته است. زیرا سنگ متریال مهمی برای بسیاری از صنایع از جمله صنعت ساختمان سازی است و در محیط های متفاوتی کاربرد دارد. به همین دلیل، صاحبان صنایع مختلف تلاش می کنند تا با استفاده از سنگ های خام که به آنها سنگ کوپ گفته می شود و برش آنها برای محیطی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد، صنایع خود را پیش ببرند. این سنگ ها به طور مستقیم از معادن استخراج می شوند و هیچ گونه پردازشی بر روی آن انجام نشده است. در نتیجه، تا زمانی که پردازش های لازم بر روی این سنگ ها انجام نشود، قابل استفاده در صنایع نخواهند بود.

سنگ طبیعی چه ویژگی هایی دارد؟

 

سنگ طبیعی یا سنگ کوپ به محصولی گفته می شود که از زمین استخراج می شود و در طول هزاران سال در زمین شکل گرفته است. این سنگ ها طیف متنوعی را پوشش می دهند که از شناخته ترین آنها می توان به سنگ گرانیت، سنگ مرمر، سنگ آهک، سنگ تراورتن، سنگ کوارتزیت، ماسه سنگ، سنگ آدوکین و اونیکس اشاره کرد. سنگ طبیعی دارای ویژگی های زیر است:

  • تراکم ( انواع سنگ ها دارای تراکم مختلفی هستند، به طور مثال، سنگ گرانیت از سنگ های دیگر متراکم تر است و همین امر سبب شده است دوام و مقاومت بیشتری داشته باشد)
  • نفوذ پذیری و قدرت جذب ( نفوذ پذیری سنگ به توانایی حرکت مایعات در داخل سنگ گفته می شود، این ویژگی در انتخاب سنگ اهمیت زیادی دارد. به طور مثال سنگ آهک و ماسه سنگ دارای میزان جذب بالایی هستند، اما برخی دیگر از سنگ ها قدرت جذب پایین تری دارند)

کاربرد سنگ کوپ

 

پس از استخراج سنگ از معادن، آنها برای پردازش به کارخانه های مختلفی فرستاده می شوند تا برای اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار گیرند. به همین دلیل تعیین هدف، قبل از پردازش و برش سنگ اهمیت بسیاری زیادی دارد. از این سنگ ها در صنایع مختلفی از جمله صنایع زیر می توان استفاده کرد:

  • تولید سنگ اسلب ( سنگ اسلب نوعی سنگ تزیینی است که بیشتر به دلیل جنبه هنری که دارد در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد)
  • تولید سنگ تایل ( سنگ تایل نوعی سنگ است که در ابعاد کوچک تولید می شود و برای طراحی فضای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود)
  • تولید اکسسوری و وسایل تزیینی سنگی

ابعاد سنگ کوپ

 

یکی از سوالاتی که در مورد این نوع سنگ ها پرسیده می شود در زمینه ابعاد آنهاست. بهتر است بدانید این سنگ ها به این دلیل مورد توجه قرار دارند که هیچ گونه ترک خوردگی ندارند و هارمونی رنگی آن بسیار بالاست. ابعاد این سنگ به صورت زیر هستند:

  • سنگ تک کوپ ( وزن این سنگ معمولا 25 تا 27 تن است و به شکل شش ضلعی برش داده می شود)
  • سنگ دو کوپ ( این سنگ از سنگ تک کوپ کوچکتر است و معمولا به شکل مکعب مستطیل برش داده می شود)
  • سنگ سه کوپ ( این سنگ از سنگ دو کوپ کوچکتر است)

خرید و قیمت سنگ کوپ

 

همانطور که متوجه شده اید، تشخیص و شناخت سنگ کوپ نیاز به تخصص و مهارت زیادی دارد. اگر می خواهید در مورد خرید و قیمت این سنگ اطلاعات کسب کنید، می توانید به قسمت تماس با ما سنگ آبادیس مراجعه نمایید. مشاوران این شرکت اطلاعات تخصصی را در مورد سنگ ها در اختیار شما قرار می دهند. 

کوپ سنگ